środa, 25 kwietnia 2012

Jadzia i Jasiek (3)
             Jasiek siedział długo milcząc. Wpatrywał się za okno auta smętnym wzrokiem, jakby coś wspominając, może wygląd ulicy, która dawniej wyglądała zupełnie inaczej, kiedy nie miała krawężników, chodnika obok i ścieżki rowerowej. I nagle, z lekka odwracając się do tyłu, zapytał:
          - Jadziu, a czy pamiętasz, jak to za peerelu były takie ciastka, co to się nazywały kokosanki?
          - Jak to?! - Jadzia się zdumiała. - Jak mogłabym nie pamiętać?
          - Ciekawe, czy teraz coś takiego gdzieś robią? - Jasiek nie dawał za wygraną. - Bo gdyby można było gdzieś kupić, to... to chyba byłyby moje ulubione ciastka.
          - No wiesz?! Jasiek! Przecież jasne, że są! Dlaczego miałoby nie być? A cóż to? Nagle za peerelem zacząłeś tęsknić?
          - Tak, ale sama wiesz... Teraz to robią coś innego, nie wiadomo z czego. Nawet jak się tak samo nazywa. A tak... Za peerelu też i dobre rzeczy robili. Na przykład dżemy. Najlepszy był ten dżem... Pamiętasz? Był taki dżem pigwowy...
        - A...! Nie denerwuj mnie! - Jadzia odpięła pasy, bo już wjeżdżali do bramy. - Rusz dupę i wyjdź z domu! Przejdź się, o tu, na drugą stronę ulicy, do Nadolnych, to sam sobie zobaczysz co jest, a czego nie ma.


6 komentarzy:

 1. Jakbym słyszała ten dialog tuż obok... piękni!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękni, Małgorzato. Dzięki w imieniu pięknych :)

   Usuń
 2. Moi rodzice też tak wspominali, tylko trochę inaczej się do siebie zwracali, moja mama nie umie i nie lubi przeklinać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe, moja mama też nie umie. I także, na szczęście, nie umie zaglądać do internetu, bo może faktycznie trochę za daleko posunąłem się w tej konfabulacji :)

   Usuń
 3. :) a były kiedyś takie cukierki pudrowe...w różowym kolorze..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj były, były :)
   Sądzę jednak, że jakby się postarał, to by wszystko i dzisiaj znalazł. Tylko się nie chce, bo tak naprawdę wolimy przypudrowane, różowe, piękne wspomnienia :)

   Usuń